X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 2 października 2020 r. 19 asystentów przygotowało dla Komisji Egzaminacyjnych stanowiska, w których znalazły się losy o trzech stopniach trudności, imienne identyfikatory, plakietki i legitymacje Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz słodycze.

Uczniowie w dwóch komisjach egzaminacyjnych sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia uczniów. Ponadto Patrol egzaminacyjny sprawdzał wiedzę  nauczycieli, niepedagogicznych pracowników szkoły i odwiedzających w tym dniu placówkę  rodziców.

Każdy kto zdał egzamin otrzymywał certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia, który dla dorosłych był tylko pamiątką, ale dla uczniów zamieniał się na lekcji matematyki w plusa lub ocenę. Dla dorosłych przyzwyczajonych do pracy z kalkulatorem był to czasami bardzo trudny sprawdzian, dlatego później dumnie wypinali pierś z naklejką „Ekspert tabliczki mnożenia”.

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Magdaleną Sobiesiak wykonali sówki  3D  i podarowali je pracownikom niepedagogicznym placówki, jako symbol tabliczki mnożenia.

Na szkolnym korytarzu asystenci przygotowali i przeprowadzili gry matematyczno- sportowe. Dzieci mogły wziąć udział w zabawie "Królowa skakanki" , "Piłkarz- Matematyk” oraz „Tabliczkowa muchołapka", za co najlepsi zostali nagrodzeni plusami z matematyki.

Przeegzaminowano niemal wszystkich uczniów i pracowników. Większość zdała egzamin i uzyskała tytuł MT Expert.

Znaleźli się uczniowie, którzy wezmą udział w Konkursie matematyczno – logicznym „ Arcymistrz Tabliczki Mnożenia”, przez trzy dni będą po zalogowaniu się rozwiązywać zadania matematyczne, walcząc o wejście do finału ogólnopolskiego i wygraną.

Na tablicach informacyjnych zostały wywieszone rozwiązania łamigłówek, które uczniowie wykonywali w ciągu tygodnia.

Przedstawiciele klas wzięli udział w egzaminie online w pracowni komputerowej „ Szkolni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia”. Egzamin pod czujnym okiem n-elek  Renaty Żerek i Beaty Putek odbył się w trzech kategoriach: klasy V-VIII, klasy II i klasy III. Zwycięskie klasy wygrały jeden dzień bez klasówek i odpytywania.

Kategoria  klasy V-VIII:

I miejsce grupowo – klasa VIa