Sukcesy

W dniach 25.02. – 26.02. 2023 r. w tomaszowskiej Arenie Lodowej odbyły się finałowe Ogólnopolskie Zawody Dzieci, które podsumowywały cykl zawodów w całym sezonie łyżwiarskim.  To wydarzenie cieszące się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła duża liczba nazwisk na liście startowej zawodników z klubów z Polski. Wzięli w nim udział między innymi uczniowie naszej szkoły: Nikola Dąbrowska, Hanna Gawron, Maiia Shtefan, Natan Jakóbczyk, Mateusz Mazurek, Mark Shtefan reprezentujacy IUKS Dziewiątka, Józef Pawlik, Artsiom Lepik, Darya Lepik, Ivanka Rozumetz, Hubert Supeł, Jarosław Stepaniuk reprezentujący KS Pilica; Kacper Orłowski, Zuzanna Witkowska reprezentujący Akademię Łyżwiarstwa Kristensen.

W punktacji generalnej kobiet Szkoła Podstawowa nr 9 zajęła II miejsce, a w podsumowaniu  mężczyzn – III miejsce.

W generalnej klasyfikacji klubowej IUKS „Dziewiątka”  zajął w kategorii kobiet i w kategorii mężczyzn I miejsce. Zaangażowanie i ciężka praca podczas treningów dały efekt w postaci kolejnego zwycięstwa klubu w OZD.

To już kolejne sukcesy naszych uczniów! Gratulujemy wszystkim

Dwoje uczniów naszej szkoły, jednocześnie zawodników działającego przy szkole Integracyjnego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zajęło najwyższą lokatę w punktacji wielobojowej w dwudniowych zawodach Arena dla Niepodległej. Startowało ponad 200 zawodników z całej Polski.

Na pierwszym miejscu stanęli:

Hania Gawron kat.E1 Natan Jakóbczyk kat.E2

pozostali zawodnicy uczniowie SP 9 ustanowili wartościowe rekordy życiowe

Nikola Dąbrowska kat E2 500m -58,13s;

Maja Sztefan kat D1 500m 56,33s; 1000m -2;01,78s

Mateusz Mazurek kat D2 500m 53,09s; 1000m 1;52,25s

Zawodnicy zajmują czołowe miejsca w światowym rankingu Speedskating World Top 20.

W zawodach łyżwiarskich w niemieckim Inzell w Max Aicher Arena, które odbyły się 20-21.11.2022

dwoje zawodników IUKS 9, uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 stanęło na najwyższym stopniu podium.

Zgłoszonych było 190 zawodników z całej Europy.

1m.Hanna Gawron kat.E1

1m.Natan Jakóbczyk kat.E2

W dniach 2-3.12.2022 za wodnicy IUKS Dziewiątka działającego przy SP 9 w Tomaszowie Maz. wystartują w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim - i Ty zostaniesz Mistrzem. Do Lubina 2 12.2022 wyjedzie 22 osobowa reprezentacja klubu w kategoriach; wiekowych F2-D2. którzy ścigać się będą na 250m torze lodowym na 4 dystansach oraz w biegi sztafetowym 4 x 250m.

Klub reprezentować będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9

Hania Gawron kat E1