Wielkie święto DZIEWIĄTKI

“Realizujemy się najlepiej,
jeśli potrafimy żyć dla innych”
[ks. Jan Twardowski]

25.10.2023 to szczególny dzień w historii Szkoły Podstawowej nr 9 im. ks. J. Twardowskiego - dzień przekazania naszej społeczności nowego sztandaru. Od chwili powstania Szkoły Podstawowej nr 9 w 1966 r., poprzez Gimnazjum nr 6 od 1999r, poprzez nadanie imienia oraz sztandaru w 2006 roku, aż do powołania Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 9, w skład którego weszła Szkoła Podstawowa nr 9, wiele przeobrażeń przeszła szkoła przy ul. Jałowcowej Zmieniał się również sztandar, jego wygląd. Przez te wszystkie lata niezmiennie pozostał on dowodem jedności miedzy tym, co było, co jest i co będzie. Jest znakiem, który łączy tych, którzy opuszczają progi szkoły, jak i obecnych oraz przyszłych uczniów Sztandar będzie symbolem całego systemu wartości, które są podstawą w naszej pracy dydaktyczno -wychowawczej.

Od tej chwili sztandar „Dziewiątki” będzie reprezentował ją podczas najważniejszych wydarzeń, uroczystości patriotyczno-religijnych, uroczystych apeli. Stanie się naszym znakiem rozpoznawczym.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Świętej Rodziny w Tomaszowie Maz. Mszę św. odprawiał Ks. Biskup Ireneusz Pękalski wraz z ks. Grzegorzem Chirkiem oraz Ks. Dariuszem Łosiakiem proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Spale. Podczas Mszy Św. został poświęcony nowy sztandar. Druga część uroczystości odbyła się w budynku szkoły przy ul. Jałowcowej 8. W pięknie przygotowanej sali gimnastycznej Rada Rodziców SP9 przekazała sztandar Pani Dyrektor, następnie Pani Dyrektor przekazała sztandar uczniom szkoły. Cała szkolna społeczność złożyła ślubowanie na sztandar. Wbito w drzewiec sztandaru pamiątkowy gwóźdź.

Na zakończenie uczniowie wykonali specjalnie na tę okoliczność program artystyczny.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali od samego początku inicjatywę aktualizacji szkolnego sztandaru. Największe podziękowania kierujemy do Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9 im. ks. J. Twardowskiego. Równie pięknie dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom i przyjaciołom Dziewiątki.

W tym uroczystym dniu nie zabrakło znamienitych gość w progach naszej szkoły. Nasze zaproszenie przyjął Ks. Biskup Ireneusz Pękalski, który odprawił Msze Św. oraz poświęcił nasz sztandar. Ks. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny Grzegorz Chirk, Ks. Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Spale Dariusz Łosiak- uczeń ks. Jana Twardowskiego. W uroczystości wzięli udział Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi oddział Piotrków Trybunalski Pan Tomasz Trzaskacz oraz Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi oddział Piotrków Trybunalski Pani Irena Wachecka, zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. - Pan Tomasz Migała, Przewodniczący Rady Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Pan Krzysztof Kuchta, Prezes Powiatowego Oddziału ZNP - Pani Renata Szadkowska. Dyrektorzy tomaszowskich szkół podstawowych oraz zespołów szkolno-przedszkolnych Z przyjemnością powitaliśmy w progach Dziewiątki poprzednich dyrektorów Panią Jolantę Jabłońską i Pana Wojciecha Kosińskiego oraz Panią wicedyrektor - Elżbietę Olszak, byli z nami emerytowani nauczyciele i nauczycielki. Obecne grono pedagogiczne, rodzice oraz przyjaciele naszej szkoły.

Cieszymy się, że znaleźli Państwo czas, przyjęli nasze zaproszenie i byliście razem z nami w tak szczególnym dniu.

Filmy z uroczystości:

Msza św. poświęcenie sztandaru