Koncert charytatywny Pomóżmy Michałowi wygrać z chorobą

Jedynie prawdziwy człowiek

zauważy potrzeby drugiego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca

wyciągnie doń pomocną dłoń.

Jan Paweł II

1 lutego 2019 roku (w piątek) w naszej szkole odbył się Koncert charytatywny „Pomóżmy Michałowi wygrać z chorobą”, podczas którego zbierane były środki na leczenie Michała Pietrzyka 18-letniego tomaszowianina i absolwenta naszej placówki, obecnie ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, zmagającego się z chorobą nowotworową. Pod koniec nauki w gimnazjum zdiagnozowano u niego kostniakomięsaka kości ramiennej lewej, chłopiec poddawany był wielu zabiegom, cyklom chemioterapii, wydawało się, że pokonał chorobę, jednak problem powrócił. W kwietniu ubiegłego roku badania wykazały nowe zmiany. Możliwe jest włączenie do leczenia leku, który w tym przypadku nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, miesięczny koszt leczenia to ok. 16 000 złotych, lek musi być przyjmowany przez 10 miesięcy. Do tej pory udało się uzbierać niecałe 40 000 złotych. Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 zorganizowali zbiórkę we własnym zakresie, łącznie z akcją 20 grudnia przy Kościele św. Rodziny zdołali zgromadzić ok. 9000 zł. Koncert koordynowany i organizowany przez dyrekcję placówki, p. Joannę Domalik- Dróżdż, p. Irenę Cieślik, p. Annę Niewiadomską miał na celu zwiększenie tej kwoty.

Na dzień 4.02. udało nam się zebrać 6405 zł (nie jest to jeszcze kwota ostateczna).

Imprezę poprowadzili; Iga Pawełkiewicz - uczennica klasy trzeciej gimnazjum i Jakub Dróżdż - uczeń klasy ósmej szkoły podstawowej. Pani dyrektor Jolanta Jabłońska powitała gości szczególnych: Roberta Telusa - Posła na Sejm Rzeczypospolitej; Janusza Ciesielskiego - Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi; Michała Czachowicza - Członka Zarządu Powiatu; Halinę Szczucińską - Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim; Marzannę Popławską - Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej oraz wszystkich „ludzi o wielkim sercu”, którzy przyłączyli się do akcji, następnie głos zabrali: pan Robert Telus, który przywiózł piłkę z autografem Ministra Sportu, z przeznaczeniem na licytację, pan Michał Czachowicz, który przywitał zgromadzonych w imieniu Starosty Powiatu Tomaszowskiego- Mariusza Węgrzynowskiego.

Koncert rozpoczęła Ania Niewiadomska przygotowana przez p. Annę Niewiadomską walcem solo na fortepian : „Kolumbina tańczy” Bogusława Martinu, zakończyła zaś Sonatą C-dur- Mozarta, wystąpiła Grupa Teatralna „INNI”, która prezentowała spektakl w reżyserii p. Joanny Domalik-Dróżdż „Anioły są wśród nas”. W ciepłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia ponownie wprowadziła widzów p. A. Niewiadomska wraz z chórem i zespołem instrumentalnym, koncertem kolęd i pastorałek. Występy ubarwione były poezją ks. Jana Twardowskiego- patrona naszej szkoły w wykonaniu członków Grupy Teatralnej „INNI”- przygotowanych przez p. J. Domalik-Dróżdż. Widzowie obejrzeli też piękne prezentacje kolęd i pastorałek z akompaniamentem muzycznym uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Kamieniu i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefanii Sempołowskiej w Tuszynie.

Pani dyrektor wszystkim wykonawcom pogratulowała występów i podziękowała za udział w akcji oraz wręczyła drobne upominki, zaś dyplomami i symbolicznymi figurkami aniołów nagrodziła trud nauczycieli przygotowujących młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu: dyrektora placówki p. Urszulę Zawadę, p. Wiolettę Kosylak, p. Agnieszkę Bernacką, p. Piotra Wasilewskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefanii Sempołowskiej w Tuszynie – p. Martę Mrozikowską-Krych; doceniła również trud włożony w organizację akcji nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 9 im. ks. Jana Twardowskiego w Tomaszowie Mazowieckim: p. Joanny Domalik-Dróżdż, p. Ireny Cieślik, p. Anny Niewiadomskiej – wręczając statuetki w kształcie serca „Serce za serce”, nagrodziła nimi również sponsorów, którzy włączyli się w akcję: Stanisławę i Józefa Baran – cukiernia JUSTYNA w Białobrzegach, Marzenę i Cezarego Firmowskich - Firma ARTEX, Agnieszkę i Sławomira Antosiaków – cukiernia CAMARGO, Elżbietę i Andrzeja Szymańskich firma KELMES, Tomasza Mazurka – cukiernia MAZUREK, Ewę i Waldemara Wendrowskich, Monikę i Jarosława Kołodziejczyków – parę diecezjalną OAZY RODZIN. Podziękowała raz jeszcze wszystkim darczyńcom za wielkie serce okazane Michałowi, do podziękowań dołączyła się mama chłopca Pani Iwona Pietrzyk. Pani dyrektor szkoły w Kamieniu złożyła na jej ręce puszkę z pieniędzmi zebranymi przez swoich uczniów, wcześniej taki datek przekazała p. Marta Mrozikowska-Krych z Tuszyna.

Całość zamknęła p. Joanna Domalik-Dróżdż wręczając w imieniu organizatorów podziękowania dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 9 p. Jolancie Jabłońskiej oraz p. Elżbiecie Olszak i zaprosiła na kiermasz.