Głośne czytanie w "9"

GŁOŚNE CZYTANIE W „9”

Jak co roku w naszej szkole we wrześniu i na początku października na zajęciach miało miejsce Głośne Czytanie, propagujące właśnie taką formę kontaktu z książką.

Podczas lekcji  z nauczycielem bibliotekarzem uczniowie wysłuchali fragmentów następujących utworów: -  „Amelia i Kuba. Godzina duchów "  R. Kosika w 4a; -"Co to znaczy.”G. Kasdepke w 1b i 4a; - " Plastusiowy pamiętnik" M. Kownackiej w 1b; - "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego w grupie językowej z 7a i b; -"W stronę życia" –D. Duke w 7a;

Dodatkowo nauczyciel bibliotekarz w ramach akcji „Starsi młodszym” odwiedził wraz a aktywem bibliotecznym dwie klasy: 3a p. Magdy Sobiesiak i 1a p. Ilony Zaborek. Starsi koledzy odczytali młodszym następujące utwory: „Amelia i Kuba. Stuoki potwór.” R. Kosika i bajkę „Dziewczynka z zapałkami” H. Ch. Andersena, gdzie dodatkowo dzieci dowiedziały się jak ważne jest pomaganie innym.

W klasie w 2a u pani Agnieszki Oleszek chętnie dzieci przeczytały fragmenty swoich ulubionych pozycji, m.in.: ”Przygody Pippi” i „Dzieci z Bullerbyn” –A. Lindgren, „Kajtkowie przygody”- M. Kownackiej i komiks „Samsam”. Czytanie zakończyło się sporządzaniem ilustracji do utworów.

W klasie 3a uczniowie usłyszeli fragment lektury „Sposób na Elfa” M. Pałasza  przeczytany przez panią Agnieszkę Brajer, zaproszonego rodzica i uczniów.

Na zajęciach z panią Joanną Domalik-Dróżdż w klasie 4a dzieci słuchały i czytały m.in. „Akademię Pana Kleksa” J. Brzechwy i sporządzali ilustrację. Również na zajęciach rewalidacyjnych pani Joanna Domalik-Dróżdż poza przeczytaniem fragmentu w/w lektury wykonała usprawniającą pracę manualną z uczniem.

Na języku polskim z p. Justyną Przyborek uczniowie 4a wysłuchali fragmentów książki: „Tajemniczy ogród.” F.H. Burnetta, a w oddziale przedszkolnym pani Agnieszka Fijołek –Smejda przeczytała dzieciom  „Calineczkę” H.Ch. Andersena.

W klasie 1b pani Renata Żerek przybliżyła fragment „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, a sami uczniowie prezentowali kolegom swoje ulubione pozycje książkowe.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, rodzicom i uczniom !

Życzymy  aktywnego czytania przez cały rok !