Dzień Patrona - Rozstrzygnięcia konkursów

21 marca 2019 roku obchodziliśmy Dzień Patrona - księdza Jana Twardowskiego. Z tej okazji klasy czwarte zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do postaci i twórczości Jana od Biedronki. Recytacja utworów poety, anegdoty, ciekawostki z jego życia oraz wiosenne tańce wzbogaciły występy czwartoklasistów.
Podczas uroczystości podsumowano także szereg polonistycznych przedsięwzięć organizowanych w naszej szkole. W ramach obchodów Święta Patrona zorganizowano konkurs literacki dla szkół powiatu tomaszowskiego.
Oto laureaci:
a) klasy 4-6: I miejsce Hanna Ślęzak, uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej w Kamieniu, II miejsce Nina Kociucka, uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 12, III miejsce Dominika Zysiak, uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 14. Wyróżnienia: Adam Krześlak, uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej w Komorowie: Bartłomiej Gierczak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 12
b) klasy 7-8 i klasy gimnazjum: I miejsce Monika Rybak, uczennica 3 klasy gimnazjum Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 7, II miejsce Aleksandra Sobkiewicz, uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 14, III miejsce Maja Cedro, uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 6. Wyróżnienia: Maria Bernacka, zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 ; Karol Goszczyński, Szkoła Podstawowa nr 12; Aleksander Kostanek, Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 8. Konkurs przeprowadziły polonistki : Justyna Przyborek i Marta Łaska.
Muzycznym podziękowaniem dla zwycięzców i opiekunów była piosenka w wykonaniu Anny Niewiadomskiej i Oliwii Wrony, które przygotowała pani Anna Niewiadomska.

Ogłoszono także wyniki konkursów zorganizowanych w ramach Tygodnia Języka Polskiego, którego organizatorkami były panie: Justyna Przyborek i Marta Łaska.

KONKURS LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNY
I miejsce: Liliana Bednarek, klasa 1a, II miejsce : Filip Dudzik, klasa 1a, III miejsce: Weronika Przybysz, Przedszkole nr 5. Wyróżnienia: Natannel Grzywacz, klasa 1a Aleksandra Demel, Przedszkole nr 5, Maja Niwińska, Przedszkole nr 5

KONKURS LITERACKI ,,SZUMIĄCE OPOWIEŚCI"
I miejsce: Zuzanna Emanuel, klasa 4a, II miejsce:Julia Dzwonkowska, klasa 4a III miejsce: Oliwia Szewczyk, klasa 4b i Franek Cieślik, klasa 4a. Wyróżnienie: Maja Gawłowska, klasa 5a

KONKURS NA MISTRZA WYMOWY
I miejsce : Dorota Lalek , klasa 7a, II miejsce: Wiktoria Freus, klasa 3b, III miejsce: Jakub Cichoń, klasa 8b. Wyróżnienie: Piotr Wojtaszczyk, klasa 3b

KLASOWI MISTRZOWIE JĘZYKA POLSKIEGO
klasa 7a - Julia Kluska, klasa 7b - Oliwier Kubacki, klasa 8a - Maksymilian Mierzwa, klasa 8 b - Jakub Cichoń, klasa 3a - Marcin Trachta, klasa 3b - Filip Fajfer, klasa 3c - Izabela Myszyńska.

Podczas uroczystości panie: Katarzyna Niwińska i Beata Szczepaniak wręczyły nagrody z konkursu języka angielskiego, a pani Honorata Goździk z konkursów zorganizowanych przez szkolną bibliotekę, we współpracy z polonistkami: p. Joanną Domalik- Dróżdż, Justyną Przyborek i Martą Łaską.
Pani Dyrektor mgr Jolanta Jabłońska wręczyła najlepszym uczniom stypendia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Święto Patrona (część oficjalną i program artystyczny) przygotowały nauczycielki języka polskiego: Justyna Przyborek i Marta Łaska. Występ chóru przygotowała pani Anna Niewiadomska.